
В рамках проекту Благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї та плану роботи Клубу матері і дитини «Забезпечення доступу підлітків до повної інформації про сексуальне і репродуктивне здоров'я та права через доведені і інноваційні підходи, а також адвокацію сексуальної освіти в Україні», 25 червня 2014 на базі Жовтневої ЗОШ I-III ступенів відбувся тренінг на тему: «Відповідальна поведінка – шлях до здоров’я». Навчальний модуль отримав сертифікат Українського наукового-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України СЕ №2640143.

До участі були залучені директор Переяслав-Хмельницького РЦСССДМ – Онопрієнко Любов Михайлівна, головний спеціаліст відділу освіти Переяслав-Хмельницької РДА – Мисюра Володимир Анатолійович та психолог-тренер – Костюк Наталія Іванівна.
Головними завдання модуля є:
- покращення в учасників знань про здоров’я, його складові та фактори, що впливають на стан здоров’я людини;
- формування знань про репродуктивні права підлітків, а також про додаткові джерела та структури для отримання підлітками інформації та підтримки з питань збереження здоров’я, в тому числі репродуктивного;
- розвиток мотивації дбайливо ставитися до власного, в тому числі репродуктивного, здоров’я та здоров’я інших людей;
- сприяння усвідомленню необхідності відповідальної поведінки, яка убезпечує від негативних наслідків для здоров’я, в тому числі репродуктивного;
Завдяки реалізації Державної програми "Репродуктивне здоров’я нації" на період до 2015 року спостерігаються позитивні зміни в стані репродуктивному здоров’я населення. Остання хвиля опитувань ESPAD та HBSC демонструє позитивні зміни в поведінці українських підлітків стосовно здоров'я: стійке зниження поширеності куріння, зниження зловживання алкоголем і наркотиками серед підлітків. За даними Міністерства охорони здоров'я України, майже в два рази скоротилося число абортів серед дівчаток-підлітків у віці 15-17 років.

Однак, незважаючи на зміни, досягнуті завдяки державній політиці та реалізації проектів громадськими організаціями, спрямованих на забезпечення можливості для підлітків отримувати інформацію і підтримку для збереження свого репродуктивного здоров'я, все ще існує низка проблем в стані здоров’я молодого покоління, в тому числі високий рівень незапланованої вагітності серед підлітків та високий рівень ІПСШ та ВІЛ, досить високий рівень абортів серед вперше вагітних тощо, – які вимагають подальшої уваги з боку держави та недержавного сектору.

Всі учасники заходу отримали роздатковий матеріал.

|